Logo Essilor

VARILUX S F-360°

E-SPF 25 logo
  • woda
  • odblaski
  • zarysowania
  • kurz
  • zabrudzenia
  • promienie uv
  • światło ekranu

To zaawansowane technologicznie szkła progresywne spersonalizowane, które zapewniają dynamiczne widzenie, równowagę w ruchu, wysoką rozdzielczość widzenia od krawędzi do krawędzi oraz szeroki kąt widzenia.

Oto dwie rewolucje technologiczne, dzięki którym możliwe jest dynamiczne widzenie, wysoka rozdzielczość i szeroki kąt widzenia:

Nanoptix - przełom w technologii szkieł progresywnych

  Technologia Nanoptix pozwala nam zmienić podstawową strukturę szkła progresywnego. Jej powierzchnia składa się z wielu elementów optycznych, które są przeprojektowane tak, aby wiązka światła mogła przejść przez każdy z tych elementów bez odchyleń, które powodują efekt pływania obrazu. Dzięki takiemu rozwiązaniu szkła zapewniają równowagę w ruchu.

Synchroneyes - przełom w podejściu do fizjologii

  Dzięki technologii Synchroneyes, po raz pierwszy podczas projektowania szkieł progresywnych, możliwe jest wzięcie pod uwagę fizjologicznej różnicy między prawym i lewym okiem oraz jednoczesne obliczenie konstrukcji obydwu szkieł. Gwarantuje to użytkownikom szeroki kąt widzenia obuocznego.

# E-SPF – współczynnik stworzony przez Essilor i zatwierdzony przez podmiot niezależny, określający całkowity poziom ochrony przed promieniowanie UV, jaki zapewniają soczewki okularowe. Wartość współczynnika E-SPF = 25 dla wszystkich soczewek z Crizal UV i Optifog, z wyjątkiem soczewek Essilor Orma (E-SPF = 10). Ocenianym parametrem jest wyłącznie skuteczność soczewek. E-SPF nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (w związku z budową morfologiczną oka, kształtem opraw, pozycją, w jakiej są noszone itp.).