Logo Essilor

Varilux Transitions

E-SPF 25 logo
 • woda
 • odblaski
 • zarysowania
 • kurz
 • zabrudzenia
 • promienie uv
 • światło ekranu

Połączenie jakości szkieł progresywnych Varilux® z technologią Transitions® to idealne rozwiązanie optyczne na każdą sytuację dla wszystkich prezbiopów. Szkła progresywne Varilux Transitions zastąpią nawet cztery pary okularów: okulary przejrzyste do dali, do odległości pośrednich i do czytania oraz szkła przeciwsłoneczne adaptujące się do zmiennych warunków oświetleniowych.

Technologia Transitions

To codzienna ochrona przed promieniowaniem UV i światłem słonecznym.

Szkła Transitions zapewniają najwyższą ochronę przed promieniowaniem UV ze współczynnikiem E-SPF 25[1], który oznacza, że użytkownik jest chroniony 25 razy skuteczniej niż w przypadku, gdyby nie nosił okularów (E-SPF nie uwzględnia światła padającego bezpośrednio na oko z boku okularów z pominięciem szkieł).

Technologia Transitions stworzyła dwa rodzaje szkieł adaptujących się do zmiennych warunków oświetleniowych:

 • Transitions Signature VII – idealnie przejrzyste wewnątrz pomieszczeń (95% transmisji światła), szybko adaptujące się do warunków oświetleniowych.
 • Transitions XTRActive – najciemniejsze szkła adaptujące się, przyciemniające się umiarkowanie za przednią szybą samochodu i lekko zabarwione w pomieszczeniach.

Transitoins Signature VII

Szkła Transitions Signature VII zostały stworzone przy wykorzystaniu najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii fotochromowych.

Wyjątkowa, ośmiobarwnikowa formuła zwiększa absorpcję światła padającego na szkło ze wszystkich kierunków i pozwala na szybszą reakcję na zmieniające się warunki oświetleniowe. Użytkownicy szkieł są jeszcze bardziej chronieni przed olśnieniami. Szkła Transitions Signature VII oferują optymalną równowagę między przyciemnieniem na zewnątrz a przejrzystością we wnętrzach.

Szkła Transitions Signature VII są dostępne w kolorach: szarym, brązowym i zielonym.

Transitions XTRActive

Szkła Transitions XTRActive to najciemniejsze szkła adaptujące się. Ponadto przyciemniają się umiarkowanie za przednią szybą samochodu i pozostają lekko zabarwione w pomieszczeniach.

Główne cechy szkieł Transitions XTRActive:

 • EXTRA ciemne

Na zewnątrz przyciemniają się do kategorii trzeciej nawet w wysokich temperaturach (80% zabarwienia przy temperaturze 35°C).

 • EXTRA wygoda

W samochodzie przyciemniają się za przednią szybą aż do kategorii drugiej (do 50% zabarwienia przy temperaturze 27°C).

 • EXTRA komfort

W pomieszczeniach pozostają lekko zabarwione (z powłoką Crizal UV – 89% transmisji światła w pomieszczeniach oraz w nocy).

 • EXTRA ochrona

Blokują 100% szkodliwych promieni UVA i UVB, zarówno w wersji przejrzystej, jak i zabarwionej. Zapewniają najlepszą ochronę UV.

 • EXTRA przejrzystość z powłoką Crizal UV z E-SPF=251.

Eliminują pięć przeszkód wyraźnego widzenia: zarysowania, brud, kurz, krople wody i odbicia światła.

# E-SPF – współczynnik stworzony przez Essilor i zatwierdzony przez podmiot niezależny, określający całkowity poziom ochrony przed promieniowanie UV, jaki zapewniają soczewki okularowe. Wartość współczynnika E-SPF = 25 dla wszystkich soczewek z Crizal UV i Optifog, z wyjątkiem soczewek Essilor Orma (E-SPF = 10). Ocenianym parametrem jest wyłącznie skuteczność soczewek. E-SPF nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (w związku z budową morfologiczną oka, kształtem opraw, pozycją, w jakiej są noszone itp.).