Essilor Logo
technologia Transitions

Varilux Transitions

E-SPF 35 logo
 • woda
  woda
 • odblaski
  odblaski
 • zarysowania
  zarysowania
 • kurz
  kurz
 • zabrudzenia
  zabrudzenia
 • promienie uv
  promienie uv
 • światło ekranu
  światło ekranu

Szkła te to połączenie jakości szkieł progresywnych Varilux® z technologią Transitions®. Jest to rozwiązanie dla wszystkich prezbiopów, którzy szukają możliwie najbardziej uniwersalnych okularów. Szkła progresywne Varilux® Transitions® zastąpią nawet cztery pary okularów: okulary przejrzyste do dali, do odległości pośrednich i do czytania oraz szkła przeciwsłoneczne adaptujące się do zmiennych warunków oświetleniowych.

Technologia Transitions

To codzienna ochrona przed promieniowaniem UV i światłem słonecznym.

Produkt ten posiada dwa warianty szkieł progresywnych adaptujących się do zmiennych warunków oświetleniowych:

 • Transitions Signature VII – idealnie przejrzyste wewnątrz pomieszczeń (95% transmisji światła), szybko adaptujące się do warunków oświetleniowych.
 • Transitions XTRActive – najciemniejsze szkła adaptujące się, przyciemniające się umiarkowanie za przednią szybą samochodu i lekko zabarwione w pomieszczeniach.

Transitions Signature VII

Szkła Transitions Signature VII zostały stworzone przy wykorzystaniu najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii fotochromowych.

Wyjątkowa, ośmiobarwnikowa formuła zwiększa absorpcję światła padającego na szkło ze wszystkich kierunków i pozwala na szybszą reakcję na zmieniające się warunki oświetleniowe. Użytkownicy szkieł są jeszcze bardziej chronieni przed olśnieniami. Szkła Varilux Transitions Signature VII oferują optymalną równowagę między przyciemnieniem na zewnątrz a przejrzystością we wnętrzach.

Szkła Transitions Signature VII są dostępne w kolorach: szarym, brązowym i zielonym.

szkła Transitions Signature VII

Większość szkieł progresywnych Varilux występuje również w wersji Transitions Style Colors – w czterech modnych kolorach:

Granatowy
Intensywnie ekscytujący z chłodnym akcentem

Varilux Transitions Style Colors - granatowy

Fioletowy
Elegancki i wyrafinowany

Varilux Transitions Style Colors - fioletowy

Bursztynowy
Szlachetność i indywidualizm

Varilux Transitions Style Colors - bursztynowy

Zielony
Stylowy i uniwersalny

Varilux Transitions Style Colors - zielony

 

Transitions XTRActive

Szkła Transitions XTRActive to najciemniejsze szkła adaptujące się. Ponadto przyciemniają się umiarkowanie za przednią szybą samochodu i pozostają lekko zabarwione w pomieszczeniach.

Główne cechy szkieł Transitions XTRActive:

 • EXTRA ciemne

Na zewnątrz przyciemniają się do kategorii trzeciej nawet w wysokich temperaturach (80% zabarwienia przy temperaturze 35°C).

 • EXTRA wygoda

W samochodzie przyciemniają się za przednią szybą aż do kategorii drugiej (do 50% zabarwienia przy temperaturze 27°C).

 • EXTRA komfort

W pomieszczeniach pozostają lekko zabarwione (z powłoką Crizal UV – 89% transmisji światła w pomieszczeniach oraz w nocy).

 • EXTRA ochrona

Blokują 100% szkodliwych promieni UVA i UVB, zarówno w wersji przejrzystej, jak i zabarwionej. Zapewniają najlepszą ochronę UV.

 • EXTRA przejrzystość z powłoką Crizal UV z E-SPF=351.

Eliminują pięć przeszkód wyraźnego widzenia: zarysowania, brud, kurz, krople wody i odbicia światła.

E-SPF® jest współczynnikiem określającym ogólny poziom ochrony wzroku przed promieniowaniem UV, jaki zapewniają soczewki okularowe. E-SPF® został opracowany przez Essilor International i zatwierdzony przez niezależnych ekspertów. Oceniana jest jedynie skuteczność soczewki. E-SPF® nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (związanego z budową anatomiczną twarzy, kształtem oprawy, pozycją i ułożeniem oprawy). Współczynnik E-SPF® 35 obowiązuje dla soczewek z powłoką Crizal Prevencia i Crizal Forte UV. Wyjątek stanowią magazynowe soczewki Essilor Eyezen Ormix 1,6 Crizal Prevencia zachowując współczynnik E-SPF® 25 oraz soczewki o indeksie 1,5 (Essilor Orma), E-SPF®= 10.

ZOBACZ TAKŻE

Varilux®
X series™
Varilux®
Physio 3.0
Varilux®
Comfort 3.0
Varilux®
Liberty 3.0
Varilux®
Digitime